| Poseidon69 a întrebat:

Salut.
Am un hanorac roz și o pereche de blugi albastri.
Și din păcate i-am pătat de ulei de la bicicleta.
I-am spălat la mana și pe moment credeam ca s-au dus petele.
Dacă după ce s-a uscat se observau iar.
Cum fac sa dispară acele pete fără sa le decolorez.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cumperi solutie lichidă VANISH (s-ar putea să găsești și la cantități mai mici, e un recipient de culoare roz) si fără să-l diluezi, aplici (torni din recipient) direct peste petele de ulei. Și lași asa, cateva ore. Apoi clătești. Vezi că soluția e roz, nu te speria, fiindcă nu se vor colora in roz!

| Poseidon69 explică (pentru floresdemayo):

Mersi frumos. Îți dau fundă chiar dacă nu am încercat.
Dar cu siguranță o sa încerc.
Te pup sa ai o zi faina

| floresdemayo a răspuns (pentru Poseidon69):

Vei reuși. Lasă solutia sa actioneze cateva ore bune, nu te grabi sa le clatesti.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acele pete dispar cu foarfecalaughing

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Incearca cu Vanish.

| DeeDee817 a răspuns:

Vanish nu e bun de nimic! Este un spray de la nufăr ce sa numește scot pete. Ăla mi-a scos tot din haine, orice pata

| Popa482 a răspuns:

Am pățit și eu și nu am mai putut scăpa de pete, deși am incercat tot felul de lucruri. Se duce ceva la vreo câteva spălări imediat după ce s-au pătat hainele.