| Comandocip a întrebat:

Am si eu cateva intrebari:
1Este adevarat ca nucile ajuta la digestie. daca da..trb luate inainte de masa sau dupa?
2Eu incerc sa imi fac un meniu.cat de cat sanatos pri ncare daca se poate chiar sa slabesc asa ca dimineata la ora 6 mananc o masa cat mai copioasa (adica cartofi cu un cioconel si legume,. toate sunt fierte nimic in ulei)la pranz mananc o cioraba si inca ceva (fara paine)si seara mananc un fruct. este bine asa? sau ar trebui sa schimb cv?

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

N-am auzit ca ar ajuta digestia, nu contin foarte multe fibre.Mancate in cantitate mare sunt chiar indigeste, dar cate nuci pe zi am citit ca-s indicate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca ajuta la digestie, dar sunt bune oricum. daca sunt neprajite au cholesterol HDL (pozitiv). Il anuleaza pe cel negativ.
Nucile se manaca de obicei pe post de gustare, intre mese.

| thalyslly a răspuns:

1 da este adevarat daca nu le mananci in excess
2 vrei sa slabesti? daca nu poti manca mai multa carne si poti folosi tigaia hot pen sau gratarul, au gust mai bun si sunt la fel de sanatoase.si poti sa mananci si paine dar integrala, neagra ( nu are faina procesata)