| Justme32 a întrebat:

m-am gândit să fac o tobă vegetală din ciuperci champinion albe și champinion maro. Le fierb adaug usturoi dar vreau să le leg cumva că nu se prinde. Ce aș mai putea adăuga (fără ou)

6 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Fulgi nutriționali de drojdie. Se găsesc la magazinele naturiste. Eu pun si in chiftele si le da un gust deosebit.

| Justme32 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Woow. Felicitări. Măcar tu nu m-ai luat la mișto. De regulă magazinele naturiste au produse nu ieftine. Lapte de soia cam la 10-15 lei. La ce buget să mă aștept?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Justme32):

O punga de 100 de grame de fulgi de drojdie costa la mine in zona 9 sau 10 lei. Laptele de soia cel mai bun este cel intitulat "instant din soia" si costa 27 de lei kg. Dar merita. Este 100℅ natural si se pregătește ca si cafeaua instant cu apa calda. Eu il pregătesc si cu apa rece si îmi mai place așa. Laptele de soia de la Sano-Vita mie nu îmi place. Contine si E-uri.

| Justme32 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Sper să nu crezi că m-am făcut deodată vegan dar m-am saturat deatatea porcării : crenvurști, salam, crnaţi deja îmi vine să vomit. Nu cred că pot renunța definitiv la carne mai ales că doar duminica mâncăm carne oricum, dar o tobă făcută din ciuperci poate fi o alternativă din când în când

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Justme32):

Când o sa devii vegan o sa îți vina sa vomiți chiar si atunci când îți amintești ca ai mâncat carne, oricât de mult timp ar trece. E mai frumoasa viață fara carne. Pana la urma carnea este mortăciune. E scârbos si sa o atingi, decum sa o mănânci. Si eu am mâncat carne si vorbesc din experienta.

| Dalmore a răspuns:

Adică ciuperci cu gelatină rolling on the floor wow!