| MomsSpaghetti a întrebat:

Salutare TPU
Am fost admis în cadrul scolii militare de subofițeri
Aici am 3 mese care nu sunt de ajuns pentru mine, metabolism rapid și sunt destul de slab
Ce mâncare. As putea sa iau. Conserve sau o modalitate de a păstra lucrurile pentru mult timp (1luna sau câteva săptămâni) în căldură sau oriunde numai sa tina. Nu am voie sa ies din unitate pana la jurământ, după jurământ nu ar fi o problema dar pana atunci îmi dau voie maxim în weekend și odata în timpul săptămâni deci help big grin

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mă gândesc că ești in Romania nu irak, afganistan sau aiurea. Colegii ce zic, comandanții ce zic? Ei sunt muuuult mai apropiați de tine decât oricine de pe TPU

| Daniel323 a răspuns:

Corpul se adapteaza.Rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci abonament la firma de catering sa îți aducă zilnic mâncare laughing altceva nu îmi vine acum în minte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți să îți cumperi covrigei cu măsline, conserve cu pateu, nuci, alune, migdale, conserve cu porumb, ananas, zacuscă, gem, biscuiți tuc, sărățele, Nutella, cipsuri, Doritos + sos de brânză sau guacamole, cașcaval etc.
Nu trebuie ținute neaparat în frigider.

| alina2k18 a răspuns:

Batoane proteice de calitate, fructe uscate, alune, migdale, caju, conserve ton in sos tomate, ciocolata neagra. Astea fiind variante cat de cat curate.
Daca iti plac si dulciurile concentrate poti sa iei biscuiti [ aia triple chocolate din kauflandwinking big grin ], napolitane, croissante, mini prajiturele, mini checuri si ce iti mai place tie.
Atentie, nu le tine in peste 28 grade pentru mult timp.

| romeo78 a răspuns:

Cele 3 mese sunt calculate caloric. Doi, nu există decât rondele de pâine, chipsuri.
Trei, este o unitate militară, iar accesul cu hrană la dormitor e îngrădit, pentru igienă!
Apoi, stai liniștit, nu a murit nimeni de foame. Poți cere 2 porții la fiecare masă. Iar, antrenamentele, pregătirea pentru jurământ vor face să uiți de foame!

| Cadillac a răspuns:

Hmmm, si eu am trecut printr-o scoala d-aia...(din pacate)
Nu exista mancare care sa reziste cat ai spus, eu chiar ii uram pe cei care luau mancare de acasa pentru ca se imputea...
Iti poti comanda, cu siguranta la orice scoala ai prins ai de unde comanda pizza, shaorma ori multe alte prostii...
Dar sa stii ca mancarea e suficienta

| UnholySaint a răspuns:

Daca trei mese pe zi nu sunt de ajuns pentru tine cred ca ar trebui sa te lasi de meserie, daca ajungi intr-o situatie nasola si poti sa mananci doar o data la trei zile ce faci? Tu nu ai fi in stare sa stai in picioare, dapai sa iti mai cari si echipamentul si sa mai fi in stare sa il folosesti.

| MomsSpaghetti explică (pentru UnholySaint):

Nu e vorba de asta, ca pot sa stau nemâncat cât vor ei, inițial as vrea sa știu cum pot rezolva problema asta, nimic altceva, nu mi spui tu mie sa ma las de meserie.

| UnholySaint a răspuns (pentru MomsSpaghetti):

Pai daca zicica poti sa stai nemancat de ce nu o faci? Ca asta e scopul antrenamentului, si daca nu ai vointa lasate de meseria armelor, din cate vad ai intrat pe baza de relatii si nici decum pe baza de competente, daca zici ca esti asa cum esti de ce nu ai incercat sa intrii in F.O.S. Anul trecut din 150 de candiati dorar 16 au trecut, nu te mai kka pe tine, ori poti ori nu poti.