| DomnulCartof a întrebat:

Seara!
La sfarsit de prim semestru are loc Targul Micilor Antreprenori. Asta inseamna ca o sa vindem chestii pe holul liceului. M-am hotarat sa particip si eu impreuna cu un prieten ca data fiind situatia la economie ( 2 de 3 amandoi ) trebuie.

Intrebarea mea este : Ce am putea sa gatim? Doresc ceva ieftin si sa se vada ca painea calda. Ceva care sa atraga la public si sa ne iasa si noua un profit frumusel.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu spun ca niste:
"MINI-PIZZA" RAPIDE ar fi chiar ideale.
500 g faina
1 cub drojdie
1 lc (lingurita ceai) sare
1 lc (lingurita ceai) zahar
5 ls (lingura supa) ulei masline
250 ml apa
sunca, salam, cascaval
1 galbenus de ou, putin lapte
Se cantareste faina, se adauga drojdia in prealabil dizolvata in apa sau lapte cu zaharul, se adauga sarea, uleiul, laptele si totul se framanta bine.
Se unge masa cu ulei si se intinde aluatul.
Se presara peste aluat sos pentru pizza in strat subtire (bulion, ketchup, etc.) si mezeluri dupa plac.
Se ruleaza, se taie felii de cca. 2 cm grosime, se ung cu galbenusul amestecat cu lapte si se aseaza pe tava mare de aragaz, tapetata cu hartie pergament.
Se dau la cuptor 18-20 minute.
Te pup!

5 răspunsuri:
| ttyes a răspuns:

Esti cam nesimtit cu raspunsurile taleTti-am zis fara misto, cine te crezi tu, orice e posibil daca nu stiai.(n-ai ce sa le faci incultilor).

Răspuns utilizator avertizat
| ttyes a răspuns (pentru DomnulCartof):

Te crezi cam smecher!

| ssd a răspuns:

Cartofi prajiti. Tuturor le place aces fel de manare.

Răspuns utilizator avertizat