| Aleeeeeeee a întrebat:

Sunt singură acasă şi mi-e foame. Ce aş putea să-mi fac de mancare? Ceva rapid şi uşor care nu necesită multă muncă în bucatarie, ţinand cont că am gatit doar o dată în viaţăhee hee. Dau funda, raspuns urgentbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna Lilihappy
Eu imi prajesc niste cartofilaughing, din aia congelati, doar ii pun in tigaie si ii mestec.
Sau imi iau 2 oua, le bat bine si le pun in tigaia cu ulei, le amestec bine.si apoi pun putin cascaval peste.
Poti prajii niste felii de paine,cu o felie de cascaval sau o felie de sunculita presata,si un iaurt.
Un sandvis, o salata cu rosii.
Crede-ma ca nici eu nu stiu sa gatesc altceva, in afara de astealaughing
Pune-ti unt pe paine.

22 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Salata e rosii cu castraveti, cartofi prajiti/sa-i curati de coaja/, un ou fiert sau prajit/fara coaja, ai nevoie de ulei si o ceapa mica pentru salata.

| Joannaa a răspuns:

Piure de cartofi, omleta cu branza si ca desert un iaurtel cu fructe, puplove struck

| didi12 a răspuns:

Poti sa-ti faci un sandvis, asemanator cu cel de la Fast-Food.Iti trebuie 2 felii de paine.Pune margarina,apoi salam(daca vrei poti adauga si sunca),pune cascaval(poti pune si branza dar e mai bun cu cascaval),ketchup si maioneza(daca iti place,daca nu,se poate si fara). Incearca sa vezi ce bun iese! Daca ai cuptor cu microunde, incalzeste-l acolo. Daca nu, iese la fel de bun si la aparat de facut sandvisuri.
Iti poti face si macaroane cu branza.Gasesti reteta pe net, e simplu de facut.
Cele doua exemple pe care ti le-am dat sunt simple si rapide, sper sa-ti placa. Pofta buna!

| Annalina99 a răspuns:

Ce ai prin frigider?

| OnnyMady a răspuns:

Fa-ti o bucata de carnita in tigae, niste oua ochi, sandvisuri

| blddeea a răspuns:

Cea mai simpla mancare pentru mine este supa cu galusti. Pui apa la fiert, in care adaugi: o ceapa intreaga, un morcov, un ardei gras, pastarnac sau ce mai ai u in casa si un cubulet-2- de maghi cu aroma de pasare. Dupa o jumatate de ora bati 2 oua cu un praf de are, adaugi gris pana se ingroasa iar in momentul in care mesteci in le sa sastreze forma furculitei(il lasi asa 4 min sa se unfle grisul putin). Dupa care pui cu lingurita cate putin in oala peste legume. Sa nu uiti de sare, piper, boia sa ii dea gust.
Daca incerci sa faci sa imi lasi mesaj sa imi zici cum a iesit.

| Viki20 a răspuns:

Oua prajite... sau fierte. Daca nu, cartofi prajiti. Sau mananci un morcov sau o rosie sau alta leguma big grin. Sau dai fuga pana la magazin si-ti cumperi chipsuri nesanatoase tongue.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spaghete, piure, etc sau comanda pizza laughing

| Crisstina a răspuns:

Placinta de cartofi. Cureti cartofii, ii razalesti si ii pui in tigaie in ulei. Cand incep sa se prajasca, pui un ou si amesteci pana vezi ca e prajit bine. poti pune si salam sau sunca. Cand e gata, iei de pe foc si pui in farfurie. poti sa razalesti cascaval peste, sau e foarte bun si cu rosii. pofta buna!

| Ghost a răspuns:

2 oua

| Pirkko a răspuns:

Dar ce-ai in frigider? Ca lumea tot iti da sugestii, dar nimeni nu stie ce provizii ai...

| ζøvع a răspuns:

Fa-ti o ombleta, spargi 2 oua, tai cubulete mici de salam sau orice( sunculitza afumata, parizer, orice), niste verdeata daca ai nu neaparat, cascaval ras sau branza rasa, ardei taiati cubuletze si mai vezi si u ce ai prin frigider si crezi ca e bine de pus in ombleta ta. pui toate astea in tigaie si mmm, ce bun!

| virusxxx112 a răspuns:

Fa-ti un ou fiert sau ochiuri sau omleta sau un Sandewitch.

| Ariannna a răspuns:

Fă-ți niște cartofi prăjiți :d laughing

| CryFar a răspuns:

Fa-ti niste ouahappy sai niste cartofi prajiti:X

| MuffinBlueberry a răspuns:

Fa-ti cartofi parajiti, oua prajite, sau du-te la magazin si cumpara-ti cevga, salam sau ceva ce-ti place.

| alexmarian08 a răspuns:

Pune niste carne la prajit

| UiteProstulCumCiteste a răspuns:

laughing)) Poi un ou niste cartofi prajiti vezi tu laughing)

| zck360 a răspuns:

Cartofi prajiti, salata de rosii, sau un sandwich

| SirChristopher a răspuns:

Poate ceva rece din frigider daca nu vrei sa gatesti sau oua ...cartofi happy sau un sandwish happy

| BlackButterflyT3o a răspuns:

Hey! :* poti face cartofi prajiti sunt usor si repede de facut sau ou ochi... funda?

| qpBiscuiteCuCiocolată a răspuns:

Buna. ^-^ Poti lua un borcan, sa pui in el 2 lingurite de cacao, 3 lingurite de zahar, 1 ou si daca mai vrei cate ceva dulcuri, poti baga ce vrei tu, apoi amesteca si baga la cuptorul cu microunde la 1-1:30min si gata! big grin