| BoOoMbOnik a întrebat:

Tonul maruntit la conserva este un peste gras? Adica daca tin o dieta este indicat sa il consum, ingrasa? Tin sa precizez in mod special ca este vorba de ton in suc propriu ( deci NU in ulei )

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acesta NU este un peşte gras, îl poţi consuma liniştită happy

Toate cele bune.

| Xpressurself a răspuns:

In general pestele nu ingrasa. ar trebui sa stii totusi ca pentru silueta conteaza si sa faci sport, sa ai un mod de viata activ. nu doar sa eviti alimentele. infometarea nu este solutia. ca daca stai toata ziua si te uiti la televizor degeaba te abtii de la mancat. mai bine danseaza toata ziua in fata televizorului ca sa zic asa. poate descoperi un club unde sa dansezi, balet, dansuri moderne. cum spuneam un mod de viata activ iti da sansa sa papi ce-ti place fara sa te temi de kg in plus.

| PeFuga a răspuns:

Cel mai bine te uiti la informatiile nutritionale de pe cutie si vezi exact cate calorii are... pestele in sine nu este gras, dar se poate sa fie alte adaosuri care sa nu fie bune pentru silueta...

| thewomaninwhite a răspuns:

Nu cred ca ingrasa atat de mult pe cat ar facea-o alte alimente nesanatoase cum ar fi prajelile, cipsurile, etc