| MyPassion a întrebat:

Pot manca si conserva de peste in ulei vegetal la dieta de slabit. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MadaxElena a răspuns:

DA! pestele nu ingrasa. poti sa il mananci cum o fi in afara de prajit! happy

5 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

Da,dar nu tot uleiul din cutie, doar ce se ţine pe peşte.Peştele este bun în dietă.

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua,
daca tot esti la dieta de preferat ar fi sa consumi o conserva de peste in suc propriu.

Pofta buna.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu, nu prea. Uleiul tot ulei e.
Eventual scurge uleiul de pe conserva cat de bine poti.

Dar uleiul tot grasime e. De asta de ex. nucile au atat de multe calorii, pentru ca contin mult ulei.
Cel mai bine ar fi sa mananci pestele simplu, gatit sub alte forme. Cum ar fi prajit intr-o tigaie de teflon cu putin ulei, sau la gratar.

O zi buna!

| m2704 a răspuns:

Da.Dar daca e in suc propriu e si mai bine. Daca poti sa storci putin uleiul vegetal.Sa te uiti cand cumperi conserva care are mai putine calorii.

| basty4 a răspuns:

Poti sa mananci la conserva dar ai grija sa nu intreci masura. Sper ca te-am ajutat