| Furnicuta000 a întrebat:

De ce nu se gasesc sardine in suc propriu la conserva in magazine? Am observat asta la Lidl, Kaufland, Carrefour, La doi pasi, Mega Image, practic la toate magazinele. Se gasesc doar in ulei sau sos de rosii. Alte tipuri de peste gen sprot, ton sau hering sunt in suc propriu. Ce au sardinele asa special de nu pot fi conservate in suc propriu?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Poti opta pe cumparaturile online, daca nu ai gasit intr-un magazin fizic.
https://gymbeam.ro/sardine-in-suc-propriu-gymbeam.html

| Furnicuta000 explică (pentru MihaelaDart):

Mersi dar nu asta e scopul intrebarii mele. Stiu si eu sa dau search pe google

| MihaelaDart a răspuns (pentru Furnicuta000):

Am crezut ca doresti sa iti procuri si ti-am recomandat de unde sa iti procuri. Scuze!

| romeo78 a răspuns:

Pentru că este un produs care are cerință din partea cumpărătorilor de a-l consuma imediat.
Fiind un pește mic, care se găsește și vărsat, în lanțul de magazine fizice, au hotărât să nu îl comercializeze, decât gata de consum.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea au gust asa singurele. e nevoie sa fie ajutate de un sos ceva.
parerea mea.