| Pancake a întrebat:

Un regim alimentar corect.
Am observat ca in ultimul timp nu ma mananc corect. Pardon, nu mananc de loc. Si daca e sa mananc ceva, mananc doar junk-food si alte procarii. Vreau sa intru la regim putin. Vreau sa incep sa mananc cele 3 mese pe zi, sa mananc corect si sa scot din alimentatia mea junk-food-ul.
Eh, aici vine intrebarea. Ce ar trebui sa mananc mai exact? NU vreau sa slabesc(desi ar cam trebui sa dau jos grasimea >>). Vreau sa mananc corect. Ma puteti ajuta? XD

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i neaparat sa ai fix trei mese pe zi.Sa mananci de sase ori pe zi si mai putin e mai bine decat de trei ori si mai mult.Incearca sa-ti fixezi un program, adica sa mananci la aceleasi ore.Intre mese, daca ti-e foame, rontaie 2 miezuri de nuca sau seminte de floarea soarelui, fara sare. Elimina cat poti bauturile carbogazoase. Inlocuieste painea alba cu painea graham.Incearca sa nu depasesti 2-3 felii de panie/zi.Nu sari niciodata peste micul dejun. Evita sarea si zaharul in exces.Inlocuieste ciocolata obisnuita cu batoanele alea cu cereale, de la Fitness.Sunt foarte bune, mai ales alea cu fructe.Nu manca inainte sa te culci, eventual doar un fruct.Nu te infometa. Fa si niste sport, nu zilnic, si de 2, 3 ori pe saptamana e bine.Bea ceai verde iarasi 2, 3 cani pe saptamana. Iti poti permite si cate un rasfatz din cand in cand, adica ceva junk-food, dar mai rarisor, o data pe saptamana... Evita si alcoolul si tigarile...bafta

1 răspuns:
| Pancake explică:

Mersi mult de tot, bunny. O sa incerc sa fac cam tot ce mi-ai spus tu. Sa vedem ce iese. happy

PS: Nu beau si nu fumez, thank God. big grin