| Shadow136o a întrebat:

Salut. Marți am fost operat de apendicita iar maine ar trebui sa plec acasă. Stiu ca ar trebui sa țin un regim alimentar. Întrebarea mea..cat timp se tine regimul asta alimentar? Am voie sa mai mananc din cand in când de la fast food?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Regimul alimentar îl ții după indicațiile medicului. Dacă vrei să trăiești mai mult, ții regim alimentar bun, fără fast food, toată viața.

| IceRope a răspuns:

Regimul trebuie ținut pe o perioadă specificată clar de doctor. Iar această perioadă poate varia in funcție de gradul afecțiunii. Deci, întreabă doctorul.

| Shadow136o explică (pentru IceRope):

Pai.mi-a spus doctorul ca apendicita era perforata. Mi a pus și un tub în burta dar azi mi l a dat jos.

| Shadow136o explică:

Și cât ai ținut regim?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Shadow136o):

Vreo 3-4 luni, ca mi-a fost frica sa nu patesc ceva.