| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot sa gasesc coriandru proaspat - frunze? sunt din Bucuresti

9 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

La Kaufland Dorobanti

| Cornea_Camelia_1981 a răspuns (pentru daniela):

Care este adresa exacta Kaufland Dorobanti?

mira
| mira a răspuns:

Imi doresc si eu sa gasesc.Nu am vazut in niciun hipermarket.Folosesc seminte, dar nu este acelasi lucru. Mira

| silvia_2359 a răspuns:

Daca ai seminte, punele in gihveci si in 2-3 saptamani o sa ai coriandru proaspat.Eu asa am facut si acum am un ghiveci plin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Încearcă la hipremarket, trebuie să găsești cel puțin uscat. Poate ai baftă să găsești și proaspăt.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La plafar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In supermarketuri. Incearca la Kaufland, are frunzele asemanatoare cu patrunjelul. Daca ai seminte pune-le intr-un ghiveci in geam si vei avea frunze proaspete tot timpul.

| vlad75 a răspuns:

Daca vrei coriandru proaspat, ia direct de la producator. Eu tii recomand pe cei de la Arome si Gusturi Naturale, produc mai multe plante aromatice in ghiveci, dar doar in sezon. Site-ul lor este http://www.milleniumrom.ro si daca nu au pe stoc poti selecta sa te anunte pe mail cand o sa aiba.

| Gabriel_Perianu_1966 a răspuns:

Eu am primit seminte le-am tinut in apa sa se hidrateze si pus in ghiveci creste repede ai trebuie soare mult in 3 zile iese.Se face salata si foarte sanatos Si dupa doua luni s emai pune in alt ghiveci si ai mereu proaspat.