| SWΔG a întrebat:

Va rog mult vreau si eu retete de mancare care ingrasa(nu sarmale, carne de porc)retete si sanatoase si care ingrasa.Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| VivianneMnt a răspuns:

Http://delly.garbo.ro/......asare.html

Sper sa iti fie de ajutor. Funda? :o3

| Kitzzza a răspuns (pentru VivianneMnt):

Buna)
Eu la 1.72 cm care-i am am ajuns sa cantaresc 49 kg. Ceea ce m-a ajutat sa ma ingras mi-a fost recomandat de o ruda de-a mea care e medic.Deci dimineata, la aiaza, sau seara, indiferent la ce ora eu mancam PAINE CU UNT SI CU 1-2 FELII DE CASCAVAL deasupra, si uite ca in jumatatea lunii iunie cantaream 49, iar la jumatatea lunii iulie cantaream 55 de kg, acum incerc sa-mi pastrez kg sa nu slabesc iarasi sau sa nu ma ingras.Te pup si sper sa incerci si tu, ca eu am ramas multumita.A fost ceva care intr-adevar a avut efect si n-a trebuit sa tin un regim anume sau mese la ore speciale care sunt greu de retinut.Te pup:*

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ideea e ca poti sa te ingrasi usor bagand in tine dulciuri si junk-food, dar noi nu vrem asta, nu?
Sa-ti spun din secretele mele ingrasatoare:
1.Lasatul de fumat, in cazul in care acest prost obicei exista, iti poate aduce pana la 5 kg in plus, cam in 3 luni de zile in conditiile in care mananci fix ca inainte!
2.Suplimentele cu vitamine ajuta si ele foarte mult.Eu am facut mai demult o cura cu Supradyn si chiar am pus pe mine.
3.mancatul sanatos, 3 mese pe zi trebuie sa fie o regula(asta mi-e cel mai greu sa o respect!).
4. Apucati-va de sport, fratilor! Mers la sala, tae-bo. orice te ajuta sa pui un pic de muschi pe tine.Pentru ca acesta este idealul, sa punem muschi, nu grasime!
Succes!
Te pup!

| StefyCrina a răspuns:

Bea apa dupa fiecare masa, mananca banane zilnic (vreo 2-3) + alune pistachio si bea zilnic o cana cu lapte intre pranz si cina. Incepe cu chestiile astea si o sa vezi rezultate. Succes! Sunt pentru ingrasare sanatoasa.Am aflat de la un calugar hindus (swami).

| annamya a răspuns:

Nu este sanatos sa te ingrasi, mai bine iti maresti masa musculara...