| julliano a întrebat:

Voi stiti ce este "supa cu lăsături"? laughing Cine stie primul corect sa descrie cum e, preparare, ia fundita! Daca nu stiti, maine va dau raspunsul. Ia sa vedem. Aaa, mai sunt curios daca stie userul gustos despre asta, insa banuind ca poate stie, il rog sa lase pe altii sa participe, poate imi da un msg doar :p

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha! ce fata desteapta sunt, dar modesta deloc! laughing. eu zic sa nu te pui cu mine in ale bucatarelii ca pierzihee hee zdrentele -o compozitie un pic mai lichida din faina si ou.cat despre thailandezi-feliutele de papaya se ung din abundenta cu chilli si se mananca.nimic mai simplu, nu recomand unui incepator!winking cand vii in vizita "la spania" te invit la o supa cu zdrente si papaya cu chilli.

15 răspunsuri:
| julliano explică:

. sau de lăsături. BTW nu googaliti ca nu gasiti oricum. pmpl

| julliano explică:

@NoGod Suna dubios dar. e buna :p
@TOT.EU.adicaea-ZAZU Sincer sa fiu n-am intrat inca pe situl gustos.ro, iar azi cand m-am hotarat in fine sa dau click acol sus pe banner sa vad si eu ce e (pentru ca ma gandeam si eu intr-adevar ca e un banner de reclama si nici n-am sesizat pana azi ca se deruleaza macar) am constatat ca e o intrebare ca a oricarui user, de asta credeam ca exista userul gustos. Am si raspuns acolo si nu mi-a aparut desi m-am chinuit de doua ori sa scriu, probabil ca scrisesem in procente raspunsul "40 % pui, 30 % porc, 20 % peste, 10 % vita", in fine, cine stie. Dar ce ma acuzi pe mine ca "ma deranjeaza"? Daca crezi ca am pus intrebarea de fata ca sa fac misto sau ceva referitor la acel site, te inseli. Asta este o intrebare ce o puneam deseori pe chaturi si stiu ca multa lume nu stia raspunsul, de asta am pus-o aici. Acum intelegi? Nu ma pricep la bucatarie prea tare, n-am cum sa iti raspund la intrebarea ta sad Nici macar nu sunt gurmand laughing Da, ii mai spune si asa, cu "zdrente" sau "zdremte" habar n-am exact, ai fost prima care a stiut, dar tot nu ai dat raspunsul complet la ce intrebam, asa ca mai asteptam. big grin Numai bine!

| julliano explică:

Hmmmmm... nah ca mi-ai luat premiul! Numai ca e bine sa completam, sa stie lumea. Supa ca toate supele, de pui, ca si cea cu taitei sau galuste (ma refer la lichid). Compozitia "lasaturilor, zdrentelor" este asa cum a zis si TOT.EU.adicaea-ZAZU, un fel de material de galusca dar mai subtire. Se lasa sa cada de pe o furculita in zeama in timpul fierberii, probabil de aici le vine si denumirea asta haioasa. big grin sper ca am explicat bine.
Mersi de invitatie, sper sa iasa o zama buna Zazu happy Da la desert sper sa nu tai si vreo doi-trei papuasi pe acolo. rolling on the floor

| julliano explică:

Si ai uitat de sare si flori de ciocolata rolling on the floor

| julliano explică:

Stiu, intentionat "m-am jucat" :p

| julliano explică:

Lasa ca mi-o povestesti altadata happy nici eu nu mai stau ca pic de somn. pa pa

| Parintele a răspuns:

Denumirea supei e prea putin apetisanta.

| Bianca_4346 a răspuns:

De varza?laughingtaiat fasii luuuuuuuuuuungi straight face rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...supa cu zdrente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Julliano! Gustos.ro este o comunitate gastronomica, nu un user si nici macar o blog-gheritza.eu nu inteleg ce va deranjeaza?! astea sunt niste copilarii... ahaaa v-am descoperit, face, ti reclama, de ce nu recunoasteti ca..., copilarii! si daca tot te pricepi in ale bucatarelii...hai, spune-mi si mie cum prepara, traditional, thailandezii papaya?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acuma eu nu inteleg un lucru¿¿¿inteligentele si folositoarele sunt pentru modestia care ma caracterizeaza laughing sau pentru desteptaciune?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papuasi numai la felul doi, la desert prefer papaya cu chilli sau pepene cu otet!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciocolata si flori de sare, era invers!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca imi plac oamenii curiosi, imi pare rau ca nu am chef sa mai scriu, as avea multe de spus(zic si eu). stiai istoria cafelei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu aveam chef sa o povestesc, o gasesti in acelasi loc.noapte buna.