| EternalFire a întrebat:

Care stie cine a fost primul ? Oul sau Gaina ? Dau funda la raspunsul corect winking

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Idiotii aia de "oameni de stiinta" ignora o gramada de fapte. Si buretii marini, si celenteratele se inmultesc tot prin oua, daca sunt buni sa caute, o sa vada ca proteina respectiva, sau una asemanatoare, se gaseste si in acele forme de viata.
Prima pasare se zice ca a aparut prin Cretacic, dar te intreb eu, din ce a iesit ea? Dintr-un ou de dinozaur.
Viata oricarei fiinte incepe din stadiul de ovul, viata pasarilor incepe din stadiul de ovul-ou, deci tot ou este pana sa fie gaina. Oul a fost primul.

38 răspunsuri:
| Ţepeşu a răspuns:

Oul sau făiana... hm, oul sau găina... Sexul sălbatic?

| AlinaaAli a răspuns:

Parerea mea, este ca faza asta e mai veche decat becul, a fost fumata de pe vremea lui Decebal!
Si a mai fost pusa aici de trilioane de ori.

| AlinaEremiaOficiall a răspuns (pentru AlinaaAli):

Tu nu poti sa raspunzi la ce iti cere persoana tu trebuie sa te bagi asa...off ce enervanta esti! Mai lasa omu in page da! Ca ne zapacesti pe toti! Nu stiu de ce mai folosesti TPU! Tu nu vezi titlul,, TPU ''? adica toti pentru unu!

| AlinaaAli a răspuns (pentru AlinaEremiaOficiall):

Tu taci acolo, si cerseste-ti in continuare funditele!
Nu te mai tot baga in seama!
PA.

| AlinaEremiaOficiall a răspuns (pentru AlinaaAli):

Vai vai cine vorbeste mai taci o data! Cum te bagi tu in seama asa ma bag si eu asa ca taci o data!

| AlinaaAli a răspuns (pentru AlinaEremiaOficiall):

Ma mir ca nu ai uitat sa respiri laughing
Termina odata!
Nu-mi mai comenta la raspunsuri si nu te mai tine dupa mine, ca nu dau lapte.
Ignora-ma in puii mei, la fel cum si eu te ignor pe tine si cersitul tau de fundite.
Paaaaa

| AlinaEremiaOficiall a răspuns (pentru AlinaaAli):

Bai fato, eu am raspuns prima la intrebare nu tu asa ca nu eu ma tin dupa tine ...si daca mai ignora nu miai raspunte da tongue asa ca pa si vezi-ti de treaba ta!

| AlinaaAli a răspuns (pentru AlinaEremiaOficiall):

1 invata sa scrii
2 eu nici nu te observasem aici, si tu mi-ai comentat prima la raspuns
3 canta la alta masa
4 acum te bag la ignoratihee hee
5 mi-a facut placere sa vb cu tine.

| ɔɐıɔ a răspuns (pentru AlinaEremiaOficiall):

Dăte-n mata.

| AlinaEremiaOficiall a răspuns (pentru ɔɐıɔ):

Ce Naiba ai tu nu vezi ce o scris DuDuki?

| ɔɐıɔ a răspuns (pentru AlinaEremiaOficiall):

Ma doare, a facut un repost pe t/a(intrebarea a mai fost pusa de enșpe mii de ori)

| EternalFire explică (pentru AlinaEremiaOficiall):

Ba Da Vad, Dar Nu Am ce-i Face Dar Nici tu Nu esti Usa De Biserica

| AlinaEremiaOficiall a răspuns (pentru EternalFire):

Scuze dar nu mam putut aptine! Te rog raspunde-mi la intrebarea care am postat-o la timp liber! CA din cauza aia sunt asa de stresat si vorbesc asa! Dar eu nu sunt asa de obicei!

| EternalFire explică (pentru AlinaEremiaOficiall):

E gresit Oul e

| Kazimir a răspuns (pentru AlinaEremiaOficiall):

Sper ca toată viața ta să te hrănești și să te caci funde. Să vedem noi cine mai cerșește și se ea în gură cu o persoană mult mai matură și inteligentă decât tine. (Alina)

| alexalexandrusincerul a răspuns (pentru AlinaEremiaOficiall):

Si tu si cel ce a pus intrebarea sunteti cat se poate de penibili

| AlinaEremiaOficiall a răspuns (pentru Kazimir):

Vai vai, si deunde sti tu ca nu sunt mai invarsa ca si tine? Ia zi cati ani ai?

| Kazimir a răspuns (pentru AlinaEremiaOficiall):

25 tanti. Tu ai sub 14 (așa ar fi normal) Dacă ai mai mult de 14 atunci ar trebui să-ți fie rușine când ieși afară sau să intrii în instituții publice de cultură cum ar fi școala/teatrul/biblioteca.
p.s. se pune spațiu între anumite cuvinte.

| Zenithf a răspuns (pentru AlinaEremiaOficiall):

Idiotii aia de "oameni de stiinta" ignora o gramada de fapte. Si buretii marini, si celenteratele se inmultesc tot prin oua, daca sunt buni sa caute, o sa vada ca proteina respectiva, sau una asemanatoare, se gaseste si in acele forme de viata.
Prima pasare se zice ca a aparut prin Cretacic, dar te intreb eu, din ce a iesit ea? Dintr-un ou de dinozaur.
Viata oricarei fiinte incepe din stadiul de ovul, viata pasarilor incepe din stadiul de ovul-ou, deci tot ou este pana sa fie gaina. Oul a fost primul.

| TotEuBaiiIsBack a răspuns:

Cred ca intrebarea asta a fost prima...e atat de antica...

| Zenithf a răspuns:

Primul a fost un microorganism monocelular flagelat, care se hranea si prin fotosinteza si prin fagocitoza.
Oul a aparut odata cu primele organisme multicelulare, inca din Precambrian, iar gaina (de fapt pasarile, nu gaina in persoana) candva prin Cretacic.

| TheShade a răspuns:

Nu se stie exact

| 20thoughts a răspuns:

Gaina big grin

| steve2011 a răspuns:

Oul a existat de dinaintea ganinii, dinozaurii faceau oua, pestii de dinainte depuneau oua. Deci oul a fost primul.

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

La aceasta intrebare care a creat multe semne de intrebare pentru unii,tu stii raspunsul categoric, atata timp cat i formularea intrebarii au specificat ca acorzi funda doar raspunsului corect. spune-le si nestiutorilor, cum ai descoperit?laughing)

| คlєxヅ a răspuns:

Primul a fost cucosul, cel care a plantat samanta.Pe urma gaina si pe urma oul!

| EternalFire explică:

Din Pacate Nimeni Nu Castiga Funda Raspunsul Corect Era Oul laughing))

| anonim_4396 a răspuns (pentru EternalFire):

Demonstreaza.

| AsuIepurasulDePlus a răspuns (pentru EternalFire):

Eram gata sa spun asta >.< au fost si oua de dinozaur. de aia... laughing

| EternalFire explică:

Va Rog Sa Nu Va Mai Certati! Imi Face-ti Spam La Intrebare!

| aleksia1 a răspuns:

Rasp corect este "eu stiu" de aici nu ma mai intereseaza laughing :* glumeam nu stiu.oul?

| AlinaEremiaOficiall a răspuns:

Raspunsul coect este : Gaina! Funda?

| EternalFire explică (pentru AlinaEremiaOficiall):

Nu iti dau funda acu! Ti-o dau dupa ce zic mai multi! rarerea luor big grin

| AlinaEremiaOficiall a răspuns (pentru EternalFire):

Bine !

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns (pentru AlinaEremiaOficiall):

Raspunsul corect este gaozul de gaina! asta a fost primul!

| AlinaEremiaOficiall a răspuns:

NU mai am degand sa va raspund asa ca nu8 va obositi sa mai imi scrieti!

| iBarbie a răspuns:

Mă-ta. love struck zzzzzzz