| Innocentgirllove a întrebat:

Vreau sa fac ceva dulce de paste dar ceva simplu ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| alecssandra a răspuns:

Clatite umplute cu ciocolata si frisca plus cateva feliute de banane inauntru...DELICIOS si super simplu! Paste Fericit si sa fii sanatoasa:*

| Innocentgirllove explică (pentru alecssandra):

Multumesc! toate retetele imi plac dar a ta chiar n-am incercat-o pana acum.Paste Fericit si tie

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciocolata de casa

| BellaKiოNana a răspuns:

Placinta dulce. biscuiti de casa happy

| MissDyDee a răspuns:

Chec! e cel mai simplu de facutlaughing...sau pandispan cu capsunihappylove struck
Ingrediente
5 oua
1 pahar de zahar
200 ml lapte
4 linguri de ulei
200 g faina
1 praf de copt
esenta de vanilie
capsuni
zahar pudra

Timp de preparare: sub 30 minute

Bucataras senzational
Reteta pe placul a 27 bucatarasi
Mod de preparare reteta Pandispan cu capsuni:
Separam albusurile de galbenusuri, le batem spuma cu un praf de sare pana isi dubleaza volumul, dupa care adaugam zaharul in ploaie, galbenusurile unul cate unul, uleiul, laptele, esenta de vanilie, faina amestecata cu praful de copt, dupa care omogenizam bine compozitia.
Turnam compozitia intr-o tava unsa cu ulei si tapetata cu faina si dam la cuptorul preincalzit pentru 10 minute la foc mediu.
Intre timp spalam si taiem capsunile cubulete.
Scoatem tava din cuptor si punem capsunile deasupra, dupa care dam din nou la cuptor inca 20-30 de minute la foc mediu ( timpul depinde de cuptorul fiecaruia).
Este gata cand s-a aurit deasupra.
O lasam sa se raceasca dupa care pudram cu zahar pudra cu aroma de vanilie si o taiem.

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Chec cu ciocolata, rahat si stafide happy
yuum
Sper ca te-am ajutat

| pikaღ a răspuns:

Pai ce zici de ''prajitura cu mac ''este simpla si buna.

| EternalFire a răspuns:

Lapte Cu cacao

| 28roxy a răspuns:

Ai putea sa faci un tort de mere!:X E simplu. Funda?

| Alexandrelu a răspuns:

Parerea mea e sa afci o pasca, un chec,
un cremsnit, sau un tort de clatite.

| daria2000 a răspuns:

O negresa, un cheg, o pasca daca vrei (mai bine o cumperi) niste cornulete.
Funda?

| daria2000 a răspuns:

O negresa, un chec, o pasca daca vrei (mai bine o cumperi) niste cornulete. a sau ai putea face un salam de biscuiti!
Funda?

| daria2000 a răspuns:

O negresa, un chec, o pasca daca vrei (mai bine o cumperi) niste cornulete. a sau ai putea face un salam de biscuiti! Sau o tarta cu visine(afine sau altceva)
Funda?

| manodraka a răspuns:

Cremeş, super simplu şi dulceeehappy

| DgLglonTZ a răspuns:

Ai putea niste negrese ceva...
O pizza e usor de facut
Un tort... Funda?