| Eusiatat18 a întrebat:

Vreau sa-mi tai o alunita cu foarfeca! Nu o mai suport! O am de cand eram mica, acum am 14 ani, dar nu o suport. Este cam de 4-5 mm, nu este mare, dar este iesita in afara pielii si e pe burta. Nu-mi place deloc. Vara mi-e rusine sa merg laare cu costum de baue din 2 piese. Asa ca vreau sa scap de ea neaparat, fara doctor. Stiu ce consecinte ar putea urma, dar nu ma intereseaza! Nu cred ca, chiar la mine o sa fie cancerigena. Am mai incercat,, leacuri babesti" dar nu s-a intamplat nimic. Vreau doar sa stiu daca e posibil ca dupa ce o tai, sa iasa la loc si vreau sa mai stiu in cat timp se reface zona dupa taiere. As vrea sa-mi raspundeti repede. Pana saptamana viitoare o sa baie vindece?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Medic dermato sau las-o așa!

andreia67
| andreia67 a răspuns:

NU FACE PROSTII! Du-te la un medic dermatolog, se face o mica operatie si se scoate, nici macar vreo cicatrice vizibila nu o sa ramana dar dureaza un pic mai mult de o saptamana pana se vindeca complet.

| SporeBox a răspuns:

Nu o taia! E prea periculos! Du-te la un doctor si te rezolva rapid.