| JomelaMaya a întrebat:

A cumpărat cineva de aici? sunt de incredere, chestia e ca as vrea sa fac o comanda, iar avand in vedere ca comanda minima este 400 de lei nu as vrea sa arunc cu banii doar asa, mai ales ca trebuie platita 50% inainte prin banca, chestia e ca nu are link spre siteul celor de la ANPC si mi-e teama sa nu fie ceva tepari. http://www.depozituldehuse.ro/

Răspuns Câştigător
| voineamario a răspuns:

Cateva sfaturi pentru orice tip de magazin online acesta trebuie sa contina urmatoarele:
"Pe prima pagină trebuie să regăsim detalii de contact precum: Număr de telefon şi e-mail;
În bara de meniu, sau oriunde pe site se regăseşte pagina Contact unde se trec toate detaliile firmei deţinătoare a magazinului online.
ATENŢIE! Este nevoie de o persoană juridică pentru a deţine un magazine online.
În partea de jos a paginii trebuie să regăsim informaţii precum:
Termeni şi condiţii
Politica de confidenţialitate
Link către ANPC
Şi pagina cu formular pentru returnarea unui produs."
Continutul este preluat de pe marivo.ro sectiunea blog.
De asemenea recomand utilizarea magazinelor online ce au certificat SSL in caz ca se introduc date importante in site precum : card bancar, adresa etc.

2 răspunsuri:
| Asriel a răspuns:

Hei.
Vreau doar sa iti spun ca nu trebuie sa ai incredere in orice.M-am uitat 2 secunde pe site, am apasat pe categoria Huawei si am primit chestii gen ''husa Huawei marca nu-stiu-cum'' si in imagini erau fotografii cu telefoane de marca Samsung.
Mai bine cumpara de pe un site certificat, cum ar fi Emag sau Okazii.

| JomelaMaya explică (pentru Asriel):

Pozele erau doar informative, am primit mai multe informatii de la ei cu privire la asta, eu vreau sa vad daca sunt persoane care au comandat. Nu vreau sa comand o bucata sau 2, vreau sa comand en gros.