| Anonima22042020 a întrebat:

A cumpărat cineva un telefon in rate prin intermediul eMAG și îmi poate spune cam cum e și dacă e ok? As vrea sa știu cam cat ar trebui sa dau la plasarea comenzii…

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Ca sa il iei in rate iti trebuie un card de credit la una din bancile partenere. In momentul in care cumperi ceva de pe eMag scrie acolo in cate rate poti lua produsul iar in momentul in care faci plata banca vireaza pretul intreg catre eMag si tu ramai cu creditul la banca.

In momentul in care faci contractul cu banca stabiliti si data lunara cand e scadenta, in acea data tu platesti rata, cat o veni in functie de cat de scump a fost produsul si in cate rate e impartit.

| Anonima22042020 explică (pentru RoCkKiD):

Ulterior poți plăti și mai multe rate odată?

| RoCkKiD a răspuns (pentru Anonima22042020):

Depinde ce contract ai cu banca. La ING de exemplu eu pot sa platesc cate rate vrea sufletul meu dar in fiecare luna trebuie sa platesc cel putin cat e rata.

| UserRo10 a răspuns:

Am incercat sa fac eu asta. Efectiv dobanda era imensa si la final pretul produsului era aberant de mare