| PetronelaCh a întrebat:

Am achizitionat un bilet de pe eventim si trebuia sa il primesc in 14 zile lucratoare. Deoarece nu l-am primit am sunat la Bucuresti si mi-au spus sa le trimit un e-mail cu dovada ca am achitat (chitantele de la banca) deoarece comanda mea nu a fost gasita.Le-am trimis si nu raspund la el iar operatoarea cu care am vorbit a spus ca nu are acces la e-mail. Ati mai patit ceva cu ei? Cum ar trebui sa procede?

1 răspuns:
| murgumarius a răspuns:

Trimite datele firmei si extrasul de cont împreună cu orice dovadă că ai platit la ANPC pe internet. Datele firmei eventim:
CUI firma, nr înregistrare la registrul comerțului, adresa, nr contact. Ori sa iti dea banii inapoi sau iti trimit un bilet. Baftă.