| eusuntcipi a întrebat:

Am comandat de pe saptamana trecuta de pe Amazon.de. Transport gratuit ambele produse. In livrare zicea ca pe data de 17 octombrie ajung, ce ar fi poimaine. Acolo la livrare e ultimul punct la Dispatched, ceea ce urmeaza Out for delivery. Ajung poimaine? In livrare mai zice ca sunt livrare prin Deutsche Post DHL. Asta ce inseamna? Curier sau posta? + mai platesc ceva in afara de cei 105€ care sunt pe comanda? Am gasit undeva ca as plati TVA 19% din valoarea produsului, dar asta se aplica doar pentru Amazon.uk.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nici la Amazon UK nu platesti nici un TVA, stai chill. Ai comandat, ai platit, acum o sa vina... cand o sa vina. In curand! happy

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

DHL e curier, versiunea jermana
https://www.google.com/search?q=DHL