| bica07 a întrebat:

Am comandat produsul (x) iar in colet am primit un produs diferit (y). Pe factura figureaza produsul (x), datele si adresa sunt corecte fiind doar greseala magazinului.As putea pastra produsul sau trebuie sa-l returnez?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este la dispozitia ta daca pasterzi produsul sau il returnezi.
Este doar o problema, daca produsul primit este mai scump decat cel comandat si platit va trebui sa platesti diferenta, de bunavoie sau daca magazinul o solicita.

| Simpatic a răspuns:

Produsul Y e mai scump decat produsul X? happy
Daca iti foloseste il poti pastra, daca nu il poti returna si sa ceri produsul celalalt, nu cred ca cineva te poate obliga sa returnezi un produs pe care tu cu buna credinta l-ai achizitionat