| GrigoreAdrian1365 a întrebat:

Am cumparat ceva de pe olx prin Fan Courier si din pacate ceva a intervenit urgent si nu voi putea prelua coletul
Ce se intampla cu coletul meu va fi livrat a 2 a zi sau va fi pastrat in sediul local Fan Courier?
Daca va fi pastrat in sediu, cat timp am la dispozitie sa il preiau?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fan curier de obicei incearca livrarea a doua zi

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Coletul se va reintoarce inapoi nu il pastreaza nimeni nicaieri, se va intoarce celui care ti l-a trimis cu mesajul colet sau comanda refuzata, frumos, asa sa faci ai deranjat oameni sa it impacheteze tie coletul sa faca comanda la curier sa vina curierul sa ridice coletul si pe tine te doare in fund, de ce nu stai acasa sa astepti coletul si celelalte probleme pe care le ai le amîni cîteva zile pana iti soseste coletul.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca ai fost sunat de curier, explică-i daca poate veni luni să îți livreze coletul sau poți suna luni dimineață și să îi spui.
Daca nu ai fost sunat, poți suna la sediu sa le spui daca îți pot da numărul curierului sa vorbești cu el.
Coletul sta la ei in sediu maxim 7 zile, după aia se reîntoarce la expeditor.