| emanuel778 a întrebat:

Daca nu reusesti sa preiei un colet de la Fan Courier si trebuie sa il ridici de la sediul local cat timp iti pastreaza coletul acolo? Si cum dovedesc ca, coletul este al meu? eu am castigat niste cartele indygen pe facebook dar am tinut telefonul pe silentios si nu am vazut cand m-au sunat sa vin dupa colet

6 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cateva zile tot tine coletul, ii poti suna acum sa ii intrebi de coletul tau, si te prezinti cu buletinul

| emanuel778 explică (pentru Felys):

Pai asta vreau sa stiu catee zileee...si eu am castigat cartelele p fb..nu are legatura cu buletinul...ce mi-ati spus voi stiam si eu

| CataC a răspuns (pentru emanuel778):

Daca stiai astea ce anume nu stii?
Coletul vine pe un nume, care trebuie sa coincida cu cel din buletin. Nici daca iti venea acasa nu-l luai fara, iti noteaza seria si numarul pe chitanta.
Ti-l tine pana la 12 zile, daca expeditorul nu-l cere mai devreme inapoi. Suna-l si vorbeste cu ei, au program luni-sambata.

| Felys a răspuns (pentru emanuel778):

Eu stiu de 10 zile, iar buletinul este absolut obligatoriu sa il arati altfel nu iti da nimic.

| ElennaGlc a răspuns:

De ce nu i.ai sunat cand ai vazut apelul? in mod normal te suna a doua zi. daca este pe numele tau coletul poti dovedi printr.un act de identitate

| emanuel778 explică (pentru ElennaGlc):

Pai cand am vzt apelul era prea tarziu si trebuie sa-l iau de la sediu...da cat tiimp am sa merg la sediu?