| anamaria82726 a întrebat:

Am dat o comanda de pe eMAG azi si m-au sunat imediat dupa sa imi spuna ca ajunge maine...nu ca ar fi o problema, dar cum de? Ca nu mi s-a mai intamplat

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si care e problema ca ti a zis ca vine maine?

| anamaria82726 explică (pentru suntserios):

Nu e nicio problema neaparat. Dar multi se plang de eMAG din anumite motive si deja imi faceam filme in cap)))

| sierra1 a răspuns:

NU eMAG a sunat ci curierul. Spune-i merci pentru promptitudine

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil numai asa multe comenzi si au timp mai mult sa sune clientii, dar esti sigură ca cei de la eMAG te au sunat? Sau o fi fost curierul? Cum ti au zis ei? Va sunăm din partea magazinului eMAG sau cum au zis? multumesc o zi bună.

| anamaria82726 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Au zis ca va sun in legatura cu comanda de pe eMAG si m-au intrebat daca este ok sa ajunga maine

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai parca ziceai ca nu ai mai luat niciodata de pe eMAG, nu ar fi si... normal sa nu ti se mai fi intamplat? thinking

Legat de serviciul de curierat... este normal, porusul poate era in showroomul din orasul tau si ei o sa ti-l aduca cand trec prin zona, impreuna cu alte comenzi.

Asa ca totul bine si frumos big grin

| anamaria82726 explică (pentru DoarBogdan):

Ma refeream ca nu mi s-a mai intamplat cu comenzile online in general

| DoarBogdan a răspuns (pentru anamaria82726):

Se mai intampla. Bucura-te.

Sa stapanesti produsul sanatoasa (cum ar zice romanul) big grin

| Frank51 a răspuns:

Se mai intampla...

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde unde esti si la ce ora ai plasat comanda dar in orasele mai mari cam asta e timpul de livrare. Cand comanda e plasata de dimineata, impachetarea si predarea catre curier se face in aceiasi zi, apoi peste noapte se face transferul de la depozit catre orasul tau, iar in ziua urmatoare se face livrarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi s-a întâmplat intr-un an sa dau comanda dimineața pe la 7 înainte sa plec la liceu și pe la 12 când eram la liceu m-a sunat ca vine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie

| Dobrinx a răspuns:

Daca dai comanda la eMAG pana la ora 16:00 sau de preferat cat mai devreme in ziua respectiva, comanda o sa iti ajunga ziua urmatoare. Depinde si de perioada, de cat de multe comenzi sunt etc. Dar de regula, daca dai pana in ora 16:00 comanda o sa iti ajunga coletul urmatoarea zi