| Nano94 a întrebat:

Am facut o cerere de returnere a unei memorii USB pe eMAG, a fost aprobata. Cand am cumparat-o, am luat mai multe produse, mi-au venit 2 colete mari. Cum trebuie inmanata curierului? Sub forma de colet (adica sigilat) sau... cum? Garantia e in format electronic... pe contul eMAG, nu am decat chitanta de la curier si etichetele de pe colete (si evident amblajul original al memoriei USB, care este desigilat). Cei care ati returnat preoduse eMAG, imi puteti da mai multe detalii? Maine cred ca vine curierul si nu stiu cum trebuie sa-i prezint produsul!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pui USB-ul in ambalajul lui si o bagi intr-o pungulita lipita cu scotch. Poti sa tai dintr-o punga netransparenta de gunoi sau o punga de cumparaturi. Apoi cei de la curier vor pune AWB-ul lor prin lipire pe punga. Ar trebui sa ai si o factura dupa care sa faci copie si sa pastrezi originalul. Vezi ca trebuie sa stii numarul de aprobare pentru reparatie (returnare) si sa-l spui sa-l scrie pe AWB. Altceva nu trebuie.