| Miruna9090 a întrebat:

Am facut o comanda de pe shein iar comanda trebuia sa imi vina ieri, insa curierul fara sa sune, a trimis mesaj cum ca destinatorul nu a putut fi contactat.
Azi fara sa sune am primit mesaj cum ca coletul a fost livrat, insa eu nu am primit nimic.
Ce pot sa fac?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Suna l pe curier. Sunt unii ca.canari care fac din astea.

| blackann a răspuns:

Suni curierul, unde e coletul?
poate l-a lasat la paznic undeva.

| Miruna9090 explică (pentru blackann):

Nu am numarul curierului

| blackann a răspuns (pentru Miruna9090):

Pai trebuie sa fie fan courier sau same day. suna la ei.

| nevermind1234 a răspuns:

Caută pe google sediul firmei de curierat din județul tau, ia nr de telefon si sună. Sau in fine, te transfera ei daca nu, la sediul "responsabil". Sa ai la îndemână awb-ul și spune-le situația. Trebuie sa găsească o rezolvare. Succes!

| Miruna9090 explică (pentru nevermind1234):

Am cautat insa tot ce gasesc este gmail ul.
La numarul de telefon baga doar robotul si nu ma ajuta cu absolut nimic

| nevermind1234 a răspuns (pentru Miruna9090):

Dar ce firma de curierat este?

| Miruna9090 explică (pentru nevermind1234):

E faza ca nu s in Romania si firma se numeste CTT.
Am facut o prostie, de am gresit codul postal insa adresa era pusa corect, si nu stiu daca asta este cauza. Am vazut persoane care se plangeau de acelasi lucru ca si mine, la firma aceasta de curierat

| nevermind1234 a răspuns (pentru Miruna9090):

Oh, imi pare rau atunci. Nu cunosc situația in afară. Pe aici cam toți au nr de contact afișat. Succes sa rezolvi situația cât mai repede!