| MirceaBade31 a întrebat:

Am facut o comanda pe decathlon si vreau sa o anulez, le-am dat un e mail ca vreau sa o anulez dar nu a raspuns nimeni, ce fac? Refuz curierul cand vine? La telefon nu raspund.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La email se răspunde foarte greu. Când am avut comandă decathlon pe care am vrut să o anulez eu le-am scris și pe email apoi pe Facebook. Pe Facebook au răspuns mai repede. Cauți decathlon România pe Facebook și anulezi comanda acolo.

Oricum, la ce termen de livrare are decathlon parca îți dă și termen de gândire dacă renunti la comanda între timp. Eu am plasat comanda decathlon în data de 2 iulie și estimat de livrare 15-16 iulie. Toate acestea pentru doua plăcute frână bicicletă.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo, în cazul tău depinde ce status are comanda in contul tău decathlon. Dacă nu a fost încă expediata, o poți anula. Dacă este deja pe drum, atunci poți refuza coletul.

Răspuns utilizator avertizat
| Denysa0012 a răspuns:

Nu te panica. Atunci cand te suna curierul ii spui ca nu esti acasa sau pur si simplu ca te-ai razgandit. Daca vine la posta nu te duci sa o ridici.