| oceanoflove a întrebat:

Am incercat sa dau o comanda pe aliexpress dar imi spune ca plata a trebuit inchisa din cauza unor probleme de securitate si ca este vorba de eroarea CSC_7200053. Ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Faci o alta comanda, de la alt vanzator.

| oceanoflove explică (pentru GdX):

Am incercat si la alt vanzator. si apoi la altul Dar mereu aceeasi eroare.

| GdX a răspuns (pentru oceanoflove):

Interesant. Ti-ai securizat contul cu AlyPay si alte sisteme pe care ti le cer ei? Cardul cu care faci plata este unul detinut de o banca serioasa?

| oceanoflove explică (pentru GdX):

Cardul este detinut de o banca serioasa. Nu mil-am securizat cu alypay.

| mihai69 a răspuns:

Am găsit asta pe un forum:
„Ich musste meine DNS Server auf 1.1.1.1 setzen. Jetzt geht es."
Adică îți setezi DNS-ul pe 1.1.1.1 și cică o ia...