| JustOneDay a întrebat:

Am mers in urma cu 14 zile intr-un magazin Altex sa returnez niste casti care nu functionau. Baietii mi-au primit castile, le-au trimis in service si mi-au spus ca in maxim 15 zile calendaristice voi primi altele in schimb. Maine se fac 15 zile si nu m-au sunat. In cazul in care nu ma suna pana luni, cum ar trebui sa procedez? Mi se pare penibil sa te tina atat de mult pentru niste casti

7 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Suna-i si intreaba, o fosta colega e patita cu Altexul

| JustOneDay explică (pentru anamariarot):

Patita in ce sens? Ce i s-a intamplat?

| anamariarot a răspuns (pentru JustOneDay):

Avea un iphone(cumparat de la ei de la magazin, bineinteles) si l-a trimis in garantie, cu tot cu garantia. Aia i-au zis ca telefonul ei e de pe piata neagra din America. I-au cerut garantia care deja era la ei, le-a spus ca n-are de unde sa le-o dea, asa ca i-au cerut 1500 de lei ca sa ii inapoieze telefonul. A sunat muma-sa la OPC si i-a dat in judecata, iar de aici nu stiu sa-ti spun ce s-a mai intamplat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vrei sa faci? Te duci la magazin si ceri informatii!

| christall a răspuns:

Poti sa-i suni tu chiar maine si sa intrebi. Nu astepta dupa ei

| tpuuser999 a răspuns:

Sigur nu au zis 15 zile lucratoare, adica 3 saptamani, sau aproape 4 saptamani daca punem si 24 Ianuarie?

Nu-ti face griji. Intr-o saptamana or sa te sune, pentru ca altfel ai motive sa chemi OPC. Dar daca nu arde pana atunci, nu au motive sa se grabeasca...

| JustOneDay explică (pentru tpuuser999):

15 zile calendaristice, asa e specificat si in lege.