| Zdog a întrebat:

eu vreau sa returnez un produs la Altex si curierul nu mai vine ( astept de pe 19 dar in fine...)Azi pe E-mail primesc niste emailuri care suna asa :

Produsul returnat de dumneavoastra a ajuns la noi si urmeaza a fi verificat. Cererea de retur va fi solutionata in maxim 14 zile.
Produsul returnat de mine sta intro cutie pe birou

Cererea de returnare produse ###### a fost solutionata cu returnarea contravalorii achitate.
Nu am primit nici un ban in cont...

Am transmis datele dumneavoastra catre Departamentul Economic in vederea efectuarii viramentului.
Aici imi raspunde cei de la suport..eu le-am axplicat ca Nemoexpress nu a venit inca dupa colet si ei imi trimit acest raspuns
Aceste e-mailuri au fost trimise toate la ora 10:23 am
Am sunat la ei si am asteptat 39 de minute dar in zadar...nimeni nu mi-a raspuns
Ce e de facut in acest caz? Imi este frica sa nu ma dea in judecata pentru ca nu si-au primit telefonul dar nici nu si-au trimis curierul.Cel mai bun si amanuntit raspuns primeste funda :3

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu dispera. Suna la ei astfel:
Luni – Vineri:
Sambata:
Ar fi bine sa suni la ora 08.00 si sa le spui ce s-a intamplat, ca au gresit. Ce s-a intamplat acolo e treaba lor. Tu vezi-ti de problema ta. Fa iarasi si reclamatia scrisa: http://www.altex.ro/contacts/

| darrio2007 a răspuns:

Nu te da in judecata.Pentru faptul ca nu au venit sa il ia.Probabil o eroare de sistem.Curioasa aceasta chestie.Chiar nu stiu ce pot spune mai mult.

| darrio2007 a răspuns:

P.S.Ma gandesc sa nu cumva ca ei sa astepte sa treaca acele 31 de zile ca sa nu mai poti returna produsul.

| Zdog explică (pentru darrio2007):

Asa cred si eu...i-am sunat de mai multe ori ca sa le zic ca nu vine curierul si ei imi dadeau acceiasi replica " asteptati 2-3 zile "

| darrio2007 a răspuns (pentru Zdog):

Cred ca ar trebui sa ii dai tu in judecata.Asa vine vorba.Ameninta-i cu reclamatie la OPC.

| mihai69 a răspuns:

Te duci frumos cu toate documentele (factură, bon fiscal etc. plus copii după mesajul de cerere de retur) la ANPC și rezolvă ei în locul tău.