| NivoALFA a întrebat:

Am o bancnota de 50 $ din 1995, mai este valabila? Se mai poate schimba la banca?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreaba la BNR.Ar trebui sa mearga.Nu este prea veche.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca la alte Banci nu e primita pe motivul ca ar fi iesit din circulatie (teoretic este o perioada de colectare dupa iesirea din circulatie), la BNR (nu mai sint decit 4 sucursale in tara si citeva agentii), va fi primita dar nu se va returna intreaga ei valoare. Insa daca este din '95 e posibil sa mai fie in circulatie si sa poata fi schimbata la orice Banca.

| Uchhi a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Uchhi):

Ce anume "nu"?

| Uchhi a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca nu se mai poate folosi bancmota

| anonim_4396 a răspuns (pentru Uchhi):

Si de ce imi raspunzi mie si nu celui ce a pus intrebarea? Motiveaza de ce nu, dar spune cui trebuie.

| NivoALFA explică (pentru Uchhi):

Explica din ce cauza nu se mai poate folosii...