| Sjjsjsnzjzjzbnzkznzn a întrebat:

Am o comanda la urgent cargus, am urmărit-o și îmi spune ca adresa este gresita când adresa este corecta, în schimb la număr în loc să pun 3 din neatenție am pus 4 și cei de la cargus nu răspund nici la mesaje, nici la telefon, ce pot face în aceasta privința?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Sună-i tu. Dar în weekend nu cred că îți va răspunde cineva. Scrie-le și un e-mail.

| MarianWLF a răspuns:

In aplicatia cargus ai optiunea de redirectionare in ziua livrarii, foloseste-o dar stai cu ochii pe aplicatie dimineata, apare optiunea in momentul cand curierul porneste la drum, o poti redirectiona catre un easybox.

| Tputpu35 a răspuns:

O sa te sune mai mult ca sigur daca ai pus numarul de telefon, oricum mai insista la ei, trebuie sa raspunda