| cristinanic5892 a întrebat:

Am plasat o comandă pe Shein acum 3 săptămâni, mai exact acum 24 de zile! Mi-a ajuns prima parte din ea! Oare îmi va mai ajunge comanda, având în vedere ca în câteva zile face o lună?

3 răspunsuri:
| dianamaria2498 a răspuns (pentru dullcat):

La orice firmă există sclavie nu poți să faci absolut nimic, nici chiar dacă tu te oprești din a cumpăra ceva

| dullcat a răspuns (pentru dianamaria2498):

De fiecare data cand cumperi ceva votezi cu banii tai.Sclavie la orice firma? Ma indoiesc, eu n-am auzit in Romania sa se prabuseasca fabricile peste femeile care lucreaza la negru alaturi de copii, sa fie batute mar atunci cand isi cer drepturile, fara pauze de mers la toaleta sau macar de mancat, in ture de minim 16 ore, in conditii care le pun viata in pericol, adica cu substante precum plumb etc. care mai si raman in haine, asa cum se intampla in cazul Shein.In plus, platesti si pentru niste algoritmi care fura designul de multi alti producatori/creatori mici, ceea ce nu este moral.