| metalman a întrebat:

Am platit un iPhone pe EBAY! Si nu-mi raspunde seller-ul!

Deci, am cistigat un iPhone la licitatie, si deja am vorbit cu el sa astepte 2 zile pina voi pune banii la banca. A zis ok. si deja am luat si am platit, si deja vad ca nu mai raspunde la mesaje, si nici nu apare vreo informatie ca macar l-a livrat. Deci, pur si simplu s-a inchis. Ce e de facut? Cit sa astept? O saptamana, doua? Sa deschid CAse?

5 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Din aceasta cauza ai la dispozitie un serviciu care se numeste PayPal si care iti va lua banii din cont si ii va da vanzatorului doar dupa ce vei confirma tu ca produsul care a ajuns la tine e ok.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Http://ocsnext.ebay.com/......tp?/ocs/sr

ebay te poate ajuta, urmareste instructiunile de la punctul 2

| mihai69 a răspuns:

Dacă plăteai prin PayPal puteai cere banii înapoi. Dacă ai plătit direct în cont, și tipul e țepar, nu prea ai cum recupera paguba.

| DeyCj a răspuns:

Vezi să nu fi luat țeapă. Nici o dată nu se plătește nimic în avans de la ce cumperi de pe net, și de pe nici un site, numai ramburs la livrare, și asta dacă și numai dacă coletul e intact și la desfacere de față cu curierul produsul este cel comandat. Dacă nu, retur și nu-l plătești.Îmi pare rău pentru tine.Succes

| suntserios a răspuns (pentru DeyCj):

Cumpara tu ramburs de pe ebay sa te vad cum