| Florin1936112 a întrebat:

Am trimis un colet cu fan curier cu ramburs la destinatar, azi am primit mesaj ca fan la livrare comanda iar acolo scrie exact continutul care a fost trimis de mine, mentionez ca a fost ridicat coletul de destinatar, nu a fost respins...
Cand vin banii de la curier mai trebuie sa platesc transport?
Cand am verificat codul imi aparea ca trebuie sa dau 40 lei la transport

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ideea este ca trebuia sa pui rambursul cu 40 lei mai mult decat pretul produsului (produselor) din colet. Daca te-ai inteles cu cumparatorul sa platesti tu transportul iti vor retine cei 40 lei din ramburs.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, tu platesti transportul.

| felixf a răspuns:

Daca cel care a ridicat coletul nu a platit atunci inseamna ca tu suporti intreg transportul.