| xDDDDDD a întrebat:

Amazon SUA SAU GERMANIA?
Salut as dori sa comand niste addidasi de pe amazon, stiu ca trebuie card visa o sa-l fac nu e problema dar din cate am auzit de pe amazon.com se pot trimite doar carti nu si incaltaminte.
Iar de pe amazon.de am un coleg care si-a cumparat addidasi

Intrebarea: Pot sa cumpar si de pe amazon.com addidasi sau doar de pe amazon.de?

2 răspunsuri:
| debarba a răspuns:

Poti cumpara si de pe amazon.com (sua)
dar vei plati TVA suplimentar. De pe amazon.co.uk pct de pct it pct fr si amazon.de nu platesti tva deci este mai mic pretul.
Strict la intrebarea ta : da poti cumpara si de pe amazon.com orice doresti se trimite in Romania.

| Chewbacca a răspuns:

De pe amazon.com nu prea poti cumpara prea multe chestii pentru ca nu trimit in Romania. Daca trimit vor trimite doar carti si cd-uri din cate mi-a spus un prieten care a mai comandat. Exista colaboratori care lucreaza cu amazon.com care trimit si in Romania dar costurile vor fi mai mari. Cel mai bine iti cumperi de pe amazon din europa