| tudorykul a întrebat:

As vrea sa cumpar un iPhone 5s din Germania, de pe amazon.de... intrebarea mea : daca il iau de acolo (NOU) merge pe orice retea din Romania? sau trebuie decodat?

Răspuns Câştigător
| Adbbmsh a răspuns:

Daca este mentionat ca este NEVERLOCK atunci vor merge si retelele din Romania.

| tudorykul explică (pentru Adbbmsh):

Daca nu este decodat cat ar costa decodarea?

| Adbbmsh a răspuns (pentru tudorykul):

Depinde de reteaua pe care este codat. Ajung si la 100 de euro unele decodari de retea.

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

In mod normal trebuie decodat.

| Pool77 a răspuns:

Cauta iPhone5s Neverlock,astea sunt deblocate din fabrica.
Poti sa-l deblochezi prin Gevey, dar exista riscuri cum ca nu ti-ar merge datele mobile, nu te pot apela, scade semnalul etc.
Decodarea e destul de scumpa, poate si 300-400 lei.