| GrungyCacti a întrebat:

As dori sa fac o comanda de pe Etsy si am o nelamurire. Nu stiu mai exact unde ajunge pachetul: acasa, sau la oficiul postal? Eu stau in chirie la bloc si cutia postala e prea mica pentru ceea ce vreau sa imi comand. A mai comandat cineva de pe acest site? Ati avut vreo problema?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Coletele internationale vin in general la Oficiul Postal daca nu prin curier. Posta nu iti pune niciodata coletul in cutia postala

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pachetul ajunge la oficiul postal de care apartii si primesti acasa un aviz pentru a te duce sa-l ridici.

| untu a răspuns:

Nu cred, dar va trimite prin serviciul de curierat, dar daca l-ai lasat un numar de telefon mobil, curierul va anunta ca va sosit coletul in localitatea sau orasul tau si va cere unde sa va intalniti si stabiliti locul de intalnire si acolo sa platesti comenzile!

| GrungyCacti explică (pentru untu):

Nu imi trimite coletul daca nu platesc inainte. Plata se face prin Paypal. Platesc si taxa de transport. Coletul vine din Marea Britanie.

| untu a răspuns (pentru GrungyCacti):

Nu,nu,si nu! Nu este bine asa! Asta este lipsa de incredere in clienti, dar daca platesti inainte si nu mai trimite nimic sau trimite un colet gol sau altceva? Spune-i sa trimita intai coletul cu comanda respectiva la posta sau la domiciliu prin curier, sa descfaci coletul in fata caseritei sau curierului si vezi daca produsul comandat este asa cum doresti de calitate foarte buna, reala si intreaga si apoi sa platesti! Daca nu, mare paguba!

| GrungyCacti explică (pentru untu):

M-am uitat la ce spun si clientii si au primit ce au cerut si au fost chiar foarte incantati de calitatea produsului. Nu stiu de ce mie nu mi-ar trimite si altora da.
Nicaieri pe siteurile straine nu ai sa vezi produsul inainte sa il platesti. Asa functioneaza si pe E-bay si pe Amazon.