| andreea964 a întrebat:

Vreau sa fac o comanda de pe net prin posta si vreau sa stiu cam la cat timp trebuie sa merg sa il iau sau daca sunt anuntata prin telefon cand ajunge la oficiul postal?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa primesti aviz in cutia postala... asta daca ai noroc si ti l aduce care ca na servicii posta romana.

| OldSoul a răspuns:

Ajunge de obicei dupa minim 4 zile lucratoare.
Acum teoretic ar trebui sa primesti aviz, in practica, mai bine mergi tu dupa 5 zile la posta, cu buletinul in mana si intrebi daca nu ai un colet pe numele tau.
La telefon nu cred ca te suna nimeni, cel putin cat timp am avut eu de aface cu posta Romana nu am fost sunat.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Fa comanda de care vrei. Primesti aviz acasa si te duci sa ridici coletul. Eu ca stau pe un deal si picioarele postasului sunt batrane de obicei ma suna. Deoarece coletele sunt de mai multe feluri si sa trimiti de la B. la PH e una iar de la Cucutenii din Deal la Vascautii din Vale e alta intrebarea ta nevinovata pune-o furnizorului la care faci comanda.