| WayhaughtK a întrebat:

Azi am fost sunat de curier si nu am putut raspunde asa ca am inchis. Si am resunat dupa 20 de minute, dar linia era ocupata. Asa ca am sunat din nou la 4 jumate si nu mi s-a raspuns.
Ar trebui sa ma sune iar maine? Sau?

7 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Da, vor mai suna, incearca si ei cateva zile, depinde de firma, sa livreze pachetul. Daca nu acesta se intoarce la expeditor.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ăia nu au timp sa stea după tine, ei te au sunat nu le ai raspuns pa, au mii de colete de livrat nu au timp de tine, daca nici mîine nu te sună o sa il returneze coletul la poștă. Daca stii ca astepti colet, lasa linia liberă scoala te dimineață, si asteaptă sa sune telefonul, ca degeaba îi suni tu, ei au plecat din zona ta si nu se intorc pentru tine.

| Digikey a răspuns:

Pe mine m-au sunat 4 zile la rand.Tin coletul 7 zile inainte de a fi returnat la expeditor.

| Nonolita a răspuns:

Poate te suna, poate nu. Depinde de firma. Dar pachetul nu va mai fi la curier ci la sediul firmei.

| gabicoo a răspuns:

Dacă nu te-a găsit a lăsat pachetul la sediul firmei.
A doua oară curierul nu mai vine. Te duci tu la ei și ridici coletul!

| antimulte a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Depinde de cine plateste curieratul, daca e cu plata ramburs va sta dupa tine... daca nu, il duce inapoi de unde l-au primit si tot primesc ceva bani, mai putini, dar primesc.

| Simpatic a răspuns:

Ce raspuns este acesta spammere?