| boonnyk a întrebat:

Salut
Dupa o luna si jumate, dupa despartie am sunat fosta, in acel moment era ocupa am vb cateva secunde, apoi am sunat-o peste doua ore si a raspuns pozitiv, nu mam asteptat sa avem un asa dialog, am invitato la o cafea, dar ea statea pe ganduri si apoi sa amintit o greseala de-a mea din trecut si mi-a zis: "ca tot ca atunci o sa fie", dar nu mi-a zis nici da nici nu.
Apoi am sunat-o peste o zi tot era ocupata, am sunat-o mai tarziu si mi-a raspuns prietena ei, erau intr-un magazin, prietena ei mi-a zis so sun mai tarziu, am sunat mai tarziu, dar mi-a inchis.
Simt ca ea are sentimente catre mine si vreau s-o recuceresc din nou.
Ce parere aveti despre aceasta situatie?
multumesc

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Te minti singur, daca era "Sa fie" isi facea timp pentru tine, te suna ea inapoi, orice altceva dar nu te "refuza" de atatea ori.

Daca tu nu ai nimic mai bun de facut, aia e, insista, dar cu asta nu vei rezolva nimic pe termen lung.

| HazelEyes77 a răspuns:

Tu iti mai doresti sa fii cu ea? Sincer. Raspundeti singur la intrebarea asta. Daca mai tii la ea e super ok sa va i mpacati dar daca o faci numai pentru pentru ca fosta mai are sentimente pentru tine cu siguranta gresesti. Iubirea trebuie sa fie reciproca pentru ca relatia sa mearga. Altfel devine deja-vu in scurt timp.

| MissJJ a răspuns:

Mai degraba ei ii place sa o suni si sa insisti la ea, nu vezi ca tot te respinge, iar apoi te indeamna sa o mai cauti? Parerea mea e ca iti pierzi timpul aiurea, daca voia ceva de la tine nu te lua cu vrajeli din astea cu sunatul mai tarziu.