| AmxMod a întrebat:

Ami vine sa urlu de suparare, prietena mea aseara n-a raspuns la telefon, am sunat-o azi dimineata si mi-a raspuns la al 3 apel, si nu mi-a zis nimic de aseara dar ca am adus eu vorba si mi-a zis ca a adormit dar nu sia cerut scuze ca n-a raspuns cum facea la inceputul relatiei. acuma cand nu raspunde ami zice unepri ca na putut si atat nu mai zice scuze, am sunat-o astazi la 2 am vb cu ea vreo 10 minute am sunat-o la 4 mi-a dat ocupat am sunat-o la 5 de vreo 2 ori si nu mi-a raspuns, si am sunat-o de la vreo 6 pana la 8 aaproapre si telefonul i-a fost inchis, am sunat-o pe la 9 si telefonul si la deschis dar ea nu raspunde, am sunat-o inainte cu 10 minute dar nu raspunde, ami vine sa urlu de suparare ca nu pot sa iau legatura cu ei, si prieteni mei sau speriat ca m-a intrebat ce ai ma frate ca tu totdeauna esti cu zambetu pe buze la petreceri dar astazi esti suparat si le-am zis si o zis pai nu stiu ce sa zic nu ne bagam. nu mai suport ce sa fac, sa o mai sun? oare ce are de nu raspunde la atataea apeluri? ma tot gandesc ca poate cand raspunde la telefon o sa-mi zica ca ne despartim, nu vrea sa va bateti joc, vreau raspunsuri sincere

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Nu imi place sa imi bat joc de nimeni si de nicio intrebare niciodata. Gandeste-te ca poate fata vrea spatiu, ca poate esti prea sufocant, ca poate nu te mai suporta, mai exista si fete d-astea care urasc sa vorbeasca ore in sir la telefon. Si stiu cum va simtiti si voi. Al doilea motiv, vezi sa nu mai aiba inca un al doilea pe linia cealalta, si tu sa pici de fraier! Ia masuri, du-te la ea acasa daca nu iti raspunde, macar du-te cu o floare si vezi ce iese. Vorbiti atunci, macar in usa 5 minute, daca nu, insista sa o suni pentru ca iti va raspunde odata si iti va zice ori sa incetezi ori ca nu a avut chef de vorba zilele astea, ca a fost deprimata, si tot asa. Bafta si Craciun fericit!

| AmxMod explică (pentru Florenta16):

Craciun fericit si tie. chiar m-am gandit sa o intreb ca nu sunt prea sufocant, dar nu cred ca nu-i prima data cand o sun asa de mult, si ei ai place sa vb mult la telefon

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fii băiat inteligent, NU are rost să mai insiști, să... hărțuiești fata cu insistențele tale! Păstrează-ți demnitatea și încearcă să renunți la umilință.
Refuzul ei de a comunica cu tine, are totuși un "glas" pe care tu nu vrei să-l auzi, sau refuzi să-l accepți. Atitudinea ei arată clar că fata vrea să pună capăt relației și încearcă să te îndepărteze ușor. Dacă te iubea, îți arăta disponibilitate pentru dialog. Probabil s-a reorientat spre un... altul, poate a fost cucerită de cuvintele sau de chipul altcuiva (asta e doar o ipoteză).
"Să o mai sun?" ne întrebi. NU! Eu nu aș mai fi căutat-o, dacă eram în locul tău! Aș fi lăsat-o pe ea, ca să-i văd sentimentele.
Încearcă să te detașezi de situație, într-o zi, vei cunoaște o altă... frumoasă!winking

| catablondu a răspuns:

Salutare, poate ca nu ar fi bine sa mai insisti atat de mult, sunt oameni pe care insistenta exagerata ii determina sa faca asemenea gesturi. Incearca sa o lasi o zi fara nici un apel. Stiu ca ti-e greu, dar asa afli daca-i pasa de tine sau nu. Mult spor in toate.

| AmxMod explică (pentru catablondu):

No pun am sa fac cum mi-ai zis am s-o las o zi fara nici un apel, dar dupa cum ami dau seama daca ai pasa de mine?

| catablondu a răspuns (pentru AmxMod):

Daca nu iti da nici un semn, eu zic ca nu e greu sa-ti dai seama, cu atat mai mult cu cat, din ce am inteles dintr-un comentariu anterior, inainte vorbeati mult la telefon. O alta variant ar fi sa discuti cu ea, s-o intrebi de ce se distanteaza si, daca e ceva de schimbat sa mai lasi de la tine pentru amandoi. Sarbatori fericite.

| roxana_9332 a răspuns:

Are nevoie de spatiutongue daca ar fi vrut sa vorbeasca cu tine, ar fi vorbit. Asa o cam stresezi. Daca inca vrea ceva, mai las-o si pe ea sa te contacteze si linisteste-tehappy