| GEORGEL2012 a întrebat:

Baietii voi camasa cu maneca scurta o bagati in pantaloni?
cum se poarta?

Răspuns Câştigător
| RTDRomania a răspuns:

Depinde de modelul si culoare camasi daca e neagra sau o culoare inchisa e bun sa il lasi afara daca folosesti blugi albastri ti-ar sta bine cu o camasa neagra si lasata afara nu in pantaloni

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e cu guler cel mai bine e sa o bagi in pantaloni asa in afara se vede urat si are deschizatura aia de jos unde nu e nasturele.

| keikop119 a răspuns:

Nu conteaza dimensiunea manecii, atata timp cat este camasa, arata mai bine deasupra pantalonilor

| drhotzu a răspuns:

Depinde de tipul de camasa... daca o camasa este mai elganta, gen pentru pantaloni de stofa atunci da ea se baga in pantaloni. daca este mai casual, sau chiar sport atunci nu trebuie bagata in pantaloni, acum mai depinde si de lungimea ei, daca este prea lunga atunci poti sa o bagi in pantaloni pentru ca se vede urat!
SPOR!

| reihiuke a răspuns:

Depinde de tipul de camasa.

Daca e din aceea clasica, alba, cu pantaloni de sfota si cravata, trebuie bagata in pantaloni, dar nu de tot. Trebuie sa se vada putin mai larga. O bagi de tot in pantaloni cand te imbraci, apoi ridici maini de tot in sus. (ca si cum ai bate din palme deasupra capului) si ea iese singura atat cat e necesar. Trebuie si cravata.

Daca e din aceea sport, mai grosuta, cu model, se poarta afara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contează în funcție de dimensiuni, culori, stil, celelalte accesorii (sunt perfecționist)
Cum afli care e cea mai bună soluție?
te îmbraci, încalți, gata tot și te privești într-o oglindă înaltă, te uiți și lateral, spate, etc:
-lași cămașa ieșită din pantaloni
-bagi cămașa în pantaloni (în cele din urmă, să nu se șifoneze)

| MaskOfSanity a răspuns:

Se poartă cum îţi place, nu cum spun ceilalţi.

| cincizeci a răspuns:

Ar arata frumos, dar sa nu fie tip maieu

| blackangel50 a răspuns:

Camasa cu maneca scurta nu se baga in pantaloni dar cea cu maneca lunga se baga in pantaloni