| Andreeadeeeeea12222 a întrebat:

Buna! Am dat o comanda de pe SHEIN și încă nu am primit-o. Am contactat și firma de curierat si mi-au spus ca nu au nici o comanda pe numele meu. De asemenea am confirmat comanda fără sa îmi dau seama înainte de a o primi. Plus ca nici nu am primit vreun email de la ei. Ma poate ajuta cineva?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hai sa-ti explic:

Shein este o firma internationala chinezeasca care nu primeste comenzi, ci vinde si tu CUMPERI depe site-ul lor, platind integral produsul, fiindca altfel comanda ta nu va fi niciodata procesata si trimisa.

Emailul de confirmare de la ei, se trimite numai dupa ce ei au primit plata integrala pe produsul cumparat!

Shein si absolut toate site-urile starine NU vand pe comanda ci cu plata imediata, facuta cu credit cardul sau paypalul, pri extrasa din contul tau bancar.

Shein NU foloseste curieri, fiindca este foarte scump, ei trimit marfa cu cea mai ieftina metoda postala din China si apoi cu posta romana.

Durata de livrare, dupa ce plata a fost facuta integral este de 2-3 saptamani!

Te rog clarifica: ce comanda ai facut tu si despre ce curier vorbesti, cand nu exista asa ceva de la Shein?!

| Andreeadeeeeea12222 explică (pentru Violleta2022):

Pai am plătit cu cardul. Banii mi-au fost extrași din cont. Vreau doar sa știu dacă exista posibilitatea de a nu primi coletul deoarece este o comanda destul de mare. Ma gândeam și la posibilitatea ca am o comanda mai mare și de asta poate dura mult

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeadeeeeea12222):

Nu am auzit niciodata sa nu primesti comanda... doar daca ai scris tu adresa gresita.
Dar au trecut deja 3 saptamani si nu ai primit-o?

| CinevaCandvaUndevaEu a răspuns (pentru Andreeadeeeeea12222):

Eu am comandat acum ceva timp de pe Shein, iar în două săptămâni am primit comanda. Dacă mi-aduc bine aminte, puteam să urmăresc coletul chiar din aplicație. În ziua în care urma să fie livrat coletul, am primit mesaj din partea curierului.

| FlorentinaM a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar comanda prin curier vine. Prin firma de curierat sameday venea inainte, acum prin fan curier.

| Violleta2022 a răspuns (pentru FlorentinaM):

Marfa din China vine cu posta normala nu prin curieri privati, ca nu ai platit pentru curier.

| FlorentinaM a răspuns (pentru Violleta2022):

Pana in Romania, da, cu posta normala. Nu platesc pentru curier privat, dar toate comenzile mi-au venit ori prin sameday ori prin fan curier (ieri am primit ultima comanda) Comand de un an de pe shein, niciodata n-am primit nimic prin posta romana. Nici de pe aliexpress nu mai vin coletele prin posta romana cum veneau anii trecuti, vin prin curier.

| Alina0124 a răspuns:

Dacă nu primești niciun mesaj cu un pinde securitate înseamnă că comanda nu a fost înregistrată

| Alexandra280728 a răspuns:

Buna,imi poti spune te rog daca ai mai primit comanda? Sunt exact in aceeasi situatie.

| Ameliaad a răspuns (pentru Alexandra280728):

Buna,nici eu n am primit o și nu stiu ce sa fac! Am dat o comanda destul de mare și a costat cam mult, mâine fac o luna de când am pus o și imi apare ca prima data mi au oprit o cei de la vama și după mi au trimis o in alt oraș și ca după au trimis o înapoi la ei și când s o trimita la mine scrie adresa invalibila și nu stiu cum sa fac, poate ma poți ajuta tu sau cineva…