| Sh4adow a întrebat:

Buna, am facut si eu o livrare si am fost instiintat pe email de firma de curierat, respectiv fan courier lucrul urmator:"Va informam ca expeditia nr. xxxxxxxxxxxxxx din data Jan 8 2024 nu a fost livrata deoarece accesul la adresa este limitat (interfon/acces poarta restrictionata/drum in lucru).
Va rugam sa contactati sediul central FAN Courier din Bucuresti sau agentia FAN Courier de care apartineti pentru a ne furniza datele suplimentare necesare pentru livrare.
In cazul in care nu vom primi informatii suplimentare in termen de 7 zile de la data trimiterii, expeditia se va returna si taxele tur-retur vor fi achitate de clientul expeditor." si nu sunt foarte convins de ce ar trebui sa fac.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mai omule, tu ai citit anuntul?

Scrie clar:
"Va rugam sa contactati sediul central FAN Courier din Bucuresti sau agentia FAN Courier de care apartineti pentru a ne furniza datele suplimentare necesare pentru livrare."

Deci: ii poti contacta sunand la telefon la Fan courier, sa clarifici data, ora si locatia unde doresti sa ti se aduca pachetul SAU
mergi personal la sediul FAN COURIER sa-ti ridici pachetul, cu buletinul in mana evident.

| Sh4adow explică (pentru Violleta2022):

Am inteles, multumesc doar ca nu trebuie sa ai atitudinea asta, acel,, a ne furniza" am crezut ca se refera(nu stiu cum m-am gandit la asta privind retrospectiv) la faptul ca sediul de FAN Courier - dupa ce i-au legatura cu ei le va furniza informatiile suplimentare.Ma rog eram putin obosit ce-i drept, dar in orice caz chiar de ar fi o persoana obosita/cu i q scazut etc. sa ai o atitudine de genul nu ajuta prea mult, nu crezi? Adica chiar nu te puteai abtine din a te implica subiectiv si sa lasi doar raspunsul sau eventual sa nu raspunzi deloc (nimeni nu e obligat sa raspunda daca nu vrea). In orice caz multumesc inca odata.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Suna urgent la Fan Courier si stabiliti impreuna modul de preluare a coletului!

| darrio2007 a răspuns:

Scrie clar in email. Ce n-ai inteles?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai clar de atât nu cred că puteau să îți spună ce sa faci.

| Hyperion7 a răspuns:

Pai suni ori curierul, daca ai numărul, ori agenția fan Courier din orașul tău și dacă ai posibilitatea, spune-le că dorești să ridici tu personal coletul de la sediul de care aparții (poți face asta) sau solicita sa vina curierul din nou pentru a-ți livra coletul.
Recomand sa te duci tu personal sa îl ridici.

| Sophieka a răspuns:

Pai ti s-a spus ce sa faci...Sa iei legatura cu ei pentru ca, curierul nu a putut ajunge la tine. Nu ai lasat numarul de telefon sa te contacteze telefonic?

| Sh4adow explică (pentru Sophieka):

Ba da doar ca nu am putut raspunde si i-am sunat inapoi in 20 min si n-au mai raspuns.

| Eusuntingineru a răspuns:

Mergi la un seduiu Fan curier cel mai bine si le explici situatia. Sigur o scoti la capat in felul asta mai ales ca o sa vorbesti fata in fata cu un reprezentant.