| IvanMihai a întrebat:

Am o intrebare: daca vreau sa cumpar flori pentru o femeie mai in varsta: nu e gagica mea, este o relatie strict profesionala, ce tip de flori pot cumpara?

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Eu votez pentru lalele, crini sau frezii.

10 răspunsuri:
| lilianaadelina a răspuns:

Trandafiri

| minrest a răspuns:

II cumperi niste trandafiri in mai multe culori fiecare, ca sa eviti codul florilor. Trandafirul fiind, sa zicem, galben cu marginea roz, nu inseamna nimic in codul florilor; nici iubire, nici disperare, nici dragoste neampartasita, nimic. Caci nu sunt uni. Si dormi linistit.

| Felys a răspuns:

In general preferabil flori in ghiveci, eu cred ca ar aprecia mai mult decat niste flori care in 3 zile le va arunca

| minrest a răspuns (pentru lilianaadelina):

Esti sigura? Trandafirii stacojii inseamna dragoste senzuala, e o invitatie la o relatie sexuala. Trandafirii rosu carmin inseamna iubire pura, cei galbeni gelozie. Si tot asa, toti trandafirii inseamna ceva. Esti siggura ca nu apar neintelegeri, daca da trandafiri?

| Petrovic a răspuns (pentru Felys):

Dacă știi cum să le îngrijești, floriile pot ține și 3 săptămâni. Am acum pe masă flori de 17 zile.

| Felys a răspuns (pentru Petrovic):

Mai conteaza si cat de proaspete au fost cand le-ai primit, cat timp s-a scurs din momentul taierii pana au ajuns la tine in vaza. Daca acele flori au stat in ger si cineva le-a cumparat si adus la caldura, precis se vor vestejii imediat

| Gabriel_Alexander_1997 a răspuns:

Salut,in general persoanele mai in varsta prefera de la un coleg/amic CRINII, iti garantez ca ii vor placea maxim! Succes!

| Adry05 a răspuns:

Trandafiri, serios?!
Ia-i o combinatie de mai multe flori, ceva sa arate bine sau crini. In niciun caz trandafiri sau maxim albi dar nu recomand.

| IvanMihai explică:

M-am hotarat la lalele, sunt si mai ieftine, imi si plac. Ma indoiesc ca o sa gasesti crini acum si mai sunt si scumpi!

Acum a aparut o alta problema: ce culoare sa fie?
S-ar putea ca doamna sa interpreteze codul culorilor!

| Raduruxandra a răspuns:

Cred ca un mix de lalele si crini ar fi perfect! Iti pot sugera floraria www.imodflowers.ro Ei te pot ajuta cu mai multe detalii.