| Simona1272 a întrebat:

Am o intrebare strict pentru fete/femei.Cum se numeste acel sutien care este normal dar dedesubt cum se termina porneste dantela/material? As dori sa imi cumpar dar nu stiu cum se numeste

4 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Am tot re-editat raspunsul asta de vreo trei ori. Ca sa-ti fie mai usor: daca cauti un sutien cu marginea din material simplu sau elastic, se numeste "bustiera", daca cauti un sutien cu marginea formata din dantela, caut-o dupa numele de "bralette" (bralet).

| Simona1272 explică (pentru Lostlyric):

Nu la acest lucru ma refer.Este un sutien normal, ca toate celelalte doar ca unde alte sutiene se termina incepe un materialde jur imprejur gen maieu dar transparent si in fata nu este prins ca si maieurile este desfacut.

| Lostlyric a răspuns (pentru Simona1272):

Te referi la corset?

| Simona1272 explică (pentru Lostlyric):

Ceva asemanator, dar mersi am gasit lenjerie in genul in care voiam