| B1ackRose a întrebat:

Am si eu o problema. Mi-am facut comanda pe sheinside.com, dar coletul nu a ajuns la posta locala, ci la posta din Calarasi. Mi s-a spus ca sunt nevoita sa ma duc personal sa il ridic intr-o anumita zi, dar nu am posibilitatea de a ajunge. Exista vreo alta metoda prin care sa imi pot lua coletul? Trebuie sa platesc vreo taxa in cazul in care exista alta metoda?

Răspuns Câştigător
| andre3aph a răspuns:

Trebuie sa te duci la posta vamala, nu exista alta modalitate.Vezi ca au program 1-2 zile/saptamana intre anumite ore.Da, o sa platesti TVA + taxe vamale, daca valoare depaseste peste 15$.Sa-ti iei factura si avizul primit de postas.

| B1ackRose explică (pentru andre3aph):

Cam cat pot plati aproximativ?

| andre3aph a răspuns (pentru B1ackRose):

Cat a fost valoarea totala a produselor?

| B1ackRose explică (pentru andre3aph):

Aproximativ 50$

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vei plati inca o taxa de transport daca vine la tine. Dar in mod normal daca ei nu au stiut sa trimita coletul la adresa ta sa se faca responsabili si sa il tina la ei daca nu vor sa ti-l trimita fara sa platesti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei de la posta au dreptate. Esti nevoita sa mergi dupa colet. Ei nu au nici o vina. E posibil ca atunci cand ti-ai creeat contul sau cand ai adaugat adresa postala ai gresit ceva fara sa stii si s-a setat acolo in Calarasi. Posibilitatea de a ajunge acolo este cu trenul, nu iti ia mult. Adica cum sa spun, mie imi ia o ora 100 KM. De unde stau eu pana in Stuttgart. Nu iti fa griji. Informeaza-te, daca vrei acel lucru fa ceva pentru el, asa mi-a spus si mie mama. Bafta.

| B1ackRose explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca nu au nici o vina, ideea era daca exista alta posibilitate de a-mi lua coletul. Nu am gresit nimic atunci cand mi-am facut contul deoarece este a doua oara cand imi fac comanda pe site-ul asta si prima oara mi-a venit coletul la posta locala, de aceea mi se pare ciudat acum.