| anonim_4396 a întrebat:

Am urgenta nevoie sa ma ajutati cu o nelamurire cu privire la ceasuri.
Am comandat online de pe timestore un ceas, toate detaliile indica ca ar fi original, dar pe eticheta atasata ceasului scrie,, japan movement, china strap,, lucru care m-a ingrijorat si ma tem ca nu cumva sa fi achizitionat un ceas fake.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Faptul ca are mecanismul facut in Japonia si cureaua facuta in China nu este neaparat o indicatie ca ceasul este fake. Folosirea de curele produse in alta parte este o practica foarte raspandita printre producatorii de ceasuri.

| Ioana035 a răspuns (pentru johnnny123):

Si eu m-am gandit la asta, dar nu inteleg de ce pe eticheta acestui ceas este specificat acest lucru, iar in unboxing urile pe care le am cautat pe Youtube la acest model si acest brand (emporio armani) nu am vazut aceasta specificare.
Etichetele nu ar trebui sa fie la fel?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cât zici că ai dat pe ceasul ăla?

| Ioana035 a răspuns (pentru sierra1):

1 000 lei, redus

| sierra1 a răspuns (pentru Ioana035):

și la cât a ajuns după reducere, apoi dacă poți să ne spui eventual numele EXACT al mărfii

- asta cu toate că ai decis că e util mesajul ce-ți suflă in ciorbă

Asta se întâmplă când cumperi ceva și nu știi ce și de ce cumperi.

Brand-ul ăla "Emporio Armani" e un no-name în lumea ceasurilor. Nici nu ar trebui să conteze dacă e fake sau original.

Mecanismul japonez e în regulă. Ei au inventat mecanismul quartz, deci ei produc cele mai bune.

| Batmanel a răspuns:

Sunt ceasuri fashion nu clasa celor rare sau cu prestigiu. Deci sunt facute in china... originale din china.

| Ioana035 a răspuns (pentru Batmanel):

Stiu asta, dar ma intrebam de ce pe videourile pe care le-am vazut nu apare nicaieri aceasta semnificatie, iar pe al meu da.